BALLINASLOE TOWN AFC est 1951​

All Underage Fixtures are subject to change -

if you require further information on any individual fixture then please contact your club teams manager directly

Athlone District Schoolboy/Girl League 2018/19

Fixtures Week 34 (18/19)

Monday 22nd April 2019
Under 13 Premier Cup Semi-Final 2nd Leg
Ballinasloe Town (2)  V St. Francis (1)       6.45


Tuesday 23rd April 2019
Under 14 Premier Cup Quarter-Final
St. Francis V Ballinasloe Town       6.30


Wednesday 24th April 2019
Under 12 Division 1 Shield
St. Francis Scholars V Ballinasloe Town       6.45
Under 12 Premier Division
Hodson Bay Celtic V St. Francis Saints       6.45


Thursday 25th April 2019
Under 10 South Division
AC Celtic Whites V Temple Villa Lions       5.30
Under 11 South Division
St. Francis Panthers V Ballinasloe Town       6.45
Hodson Bay Tigers V St. Josephs Athletic       6.45
Under 11 North Division
Temple Villa Aces V AC Celtic Whites       6.45


Friday 26th April 2019
Under 9 Finals Blitz (ADSL medals presented to all)
Ballinasloe: Ballinasloe, East Galway, St. Josephs & Hodson Bay           6.45


Saturday 27th April 2019
Under 10 North Division
East Galway Utd V St. Francis Kestrals       11.00
Under 11 South Division
Temple Villa Jets V St. Francis Panthers       11.00
Under 14 Premier Cup Semi-Final
AC Celtic V Winners of St. Francis/Ballinasloe   12.00
Under 12 Division 1 Shield
St. Francis Scholars V AC Celtic Whites       3.00


Sunday 28th April 2019
Under 7 Finals Blitz (ADSL medals presented to all)
Temple Villa: Temple Villa, AC Celtic, Ballinahown & Hodson Bay           10.00
St: Francis: St. Francis, Ballinasloe Town, East Galway & St. Josephs           10.00
Under 9 Finals Blitz (ADSL medals presented to all)
Temple Villa: AC Celtic, Temple Villa, St. Francis & Ballinahown           11.45
Under 11 North Division
Ballinasloe Town V AC Celtic Whites       12.30
Under 13/14 Combi Division
St. Francis Sky Blues V AC Celtic Whites       1.00
Ballinasloe Town Flyers V St. Francis Wild Boars     11.00
Under 12 Division 1 Shield
Temple Villa V  AC Celtic Whites       1.30


Monday 29th April 2019
Under 13 Premier Cup Semi-Final 2nd Leg
Temple Villa (1) V AC Celtic (2)       6.45


Tuesday 30th April 2019
Under 14 Premier Shield Semi-Final
Hodson Bay V Losers of St. Francis/Ballinasloe/AC Celtic 6.45


Saturday 4th May 2019
Under 14 Connaught Shield Final
St. Francis V Real Tubber     At: IT Sligo 2.00​​